شجره نامه میردارهای الیت -ادامه

دربخش اول از شگفت انگیزی ماجرا گفتیم و داستان ما از سال 1200 شروع و حدود یک قرن با نقش افرینان این طایفه همراه شدیم اینک ادامه ماجرا تا جاییکه هر فرد الیتی از طایفه قادر باشد عقبه خویش را جستجو نماید.

سالهای 1280تا1300پس ازسالها جنگ و درجازدگی ناشی از هجمه استعماری ممالک اروپایی و بی کفایتی شاهان قاجار و به عرصه امدن خودفروخته گان رجلهای چاپلوس و ریاکار در درون دربار از یکسو و وزش نسیم ازادی و عدالثخواهی در دنیای غرب و انتشار این اخبار درمیان ثحصیلکرده های ایران لرزه در تابوی استبداد انداخته و مفهوم تازه ای به توده های مردم از منظر روابط اجتماعی داده بود . ریسمانهای قرون وسطایی که  مسبب بقا و تداوم نظام کهنه وفرسوده بوده نخ نما شده بود و کارایی خودش را برای مجاب کردن حداقل الیتهای جامعه ازدست داده بود و تا حدودی فرصتها از فضای بسته شاهزاده ها و شاهزده ها به درون صفوف گسترده تری از جامعه رخنه کرده بود. احتمالا علی پناه داستان ما در همین بستر والبته با داشتن پسران زیاد کدخدا هم میشود.

همانگونه که در بخش نخست گفته شد تعداد زیاد فرزندان علی پناه در افزایش جمعیت میردارهای الیت نقش بسزایی داشت .درمورد نوه های شمسین برادر علی پناه قبلا نوشتیم و بازماندگان این شاخه براحتی میتوانند ارتباط نسبی خود را جستجو کنند و برای سهولت کار بازماندگان علی پناه به تفکیک نوه هایش را نام میبریم که فرزندان انها هم اکنون درقید حیاتند اینشاالله که سالهای زیادی با کرامت بزیند.

1-امان الله چهار فرزند بنامهای سکینه-سلیمه-کوکب و صدرالله

2-مطیع الله شش فرزند علی پناه-حبیب-نورالله-رقیه-حلیمه و ماه نسا

3-علیمردان خان پنج فرزند امان الله(مشتی خان)-شهربانو-شاه پسند-گت بانو -فرخ

4-فتح الله چهار فرزند ذبیح الله-عین الله-یدالله-کرم(نام پسرش علی)

5-لطف الله دو فرزند اسلام-زرک

6-عبدالله یک پسر بنام شاه کرم که او سه فرزند داشت خانمی-شیرافکن-عبدالله

7-اسدالله بدون فرزند

8-زمرد دختر علی پناه که حاجی امان الله ابراهیمی و ....ازایشان میباشند

9-شیرویه بدون فرزند

10-شاه منصور سه فرزند همت (فامیلیش را به صیادی تغییر داد)-گوهرتاج-زری

11-نعمت بدون فرزند

12-ملک ارا چهار فرزند اسکندر(پدربزرگ این حقیر)-اسدالله-گل ابرو-خانم بالا

این درخت هم اکنون پرشاخ و برگ میباشد بخش زیادی از ان را اقای مهندس عیسی میردار جمع اوری نموده ودر ارشیو موجود میباشد . جادارد تا اراده ای بوجود اید تا طی یک مراسم ساده بر مزار علی پناه گرد اییم و با نموداری از این درخت صله رحم بجا اریم منتظر ارایه پیشنهاد و نظر در این مورد هستیم         نویسنده اسکندر میردار

/ 4 نظر / 35 بازدید
فرشاد میردار

بسیار جاللب بود

فرشاد میردار

مرسی

حمیدرضا میردار منصورپناهی

با سلام و خسته نباشید و تشکر از زحمات شما.

حسین میردار منصور پناهی

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت عمو اسکندر عزیز مرسی